🚚 Wysyłka w 24 H. Darmowa dostawa od 300 zł. 🚚 Wysyłka w 24 H. Darmowa dostawa od 300 zł.

Co to jest Colostrum

Colostrum, inaczej siara, jest to produkt naturalny powstający w gruczołach mlekowych ssaków w ostatnim okresie ciąży, a więc krótko przed porodem i do około 72 godzin po nim. Colostrum jest unikalnym pokarmem o szczególnych wartościach, gdyż reguluje przewód pokarmowy i system odpornościowy młodego organizmu przygotowując go do życia pozałonowego. Młodziwo to aktywna biologicznie wydzielina wytwarzana przez matki dla nowonarodzonego potomstwa, która następnie stopniowo przekształca się w mleko. Skład wysokoenergetycznego pokarmu produkowanego przez matki w późniejszym okresie w znaczący sposób różni się od składu colostrum - zawiera więcej lipidów i laktozy, które mają wartość przede wszystkim odżywczą, za to zdecydowanie mniej albumin. Ilość tych ostatnich zmniejsza się bardzo szybko, dlatego w Genactiv korzystamy z colostrum pobieranego do maksymalnie 2 godzin po porodzie, kiedy ich zawartość jest najwyższa.

Jakie jest Colostrum Genactiv?

Przedstawiamy Colostrum Genactiv najwyższej próby. Czyste, nieprzetworzone, bez dodatków i w 100% wierne naturze. Jednym słowem prawdziwe.

W Genactiv z colostrum bovinum pracujemy już od ponad 15 lat. Głęboko wierzymy, że może być ono prawdziwą rewolucją w budowaniu zdrowego organizmu człowieka, dlatego stale współpracujemy ze środowiskiem medycznym i prowadzimy szereg badań klinicznych, by odkrywać cały potencjał, który drzemie w tej wyjątkowej substancji.

 • Pobierane do 2h

  Najwyższa aktywność biologiczna

 • Bez dodatków

  Czyste colostrum bovinum

 • Chronione patentem

  Jedyne opatentowane colostrum bovinum w Polsce

 • Liofilizowane

  Poddane delikatnej metodzie suszenia

Colostrum

Colostrum - bogactwo natury

Colostrum bovinum – tylko z pierwszych godzin po porodzie

Colostrum Bovinum

Colostrum bovinum 2h genactiv

Colostrum pobierane do 2 godzin od porodu, w porównaniu z mlekiem, ma wysoką zawartość albumin, niższą zawartość tłuszczu i kazeiny oraz najniższą zawartość laktozy. Im dłużej od porodu, tym bardziej skład wydzieliny produkowanej przez gruczoły mlekowe zmienia się, by w końcu stać się mlekiem, które nie ma już tak dobroczynnego wpływu na układ immunologiczny. Z każdą następną godziną zmienia ono swój skład. Z upływem czasu w colostrum zwiększa się zawartość laktozy oraz zmniejsza stężenie białek albuminowych, kluczowego składnika aktywnego. W ciągu kilkudziesięciu godzin colostrum staje się dojrzałym mlekiem. Czas pobrania colostrum ma kluczowe znaczenie dla jego jakości. Oznaczenie 2H przy nazwie surowca COLOSTRUM BOVINUM informuje, że wykorzystywane przez nas colostrum pobieranie jest wyłącznie w ciągu pierwszych dwóch godzin od ocielenia. Pozyskanie colostrum z pierwszego udoju jest bardzo istotne, ponieważ zawartość składników bioaktywnych jest wówczas największa. Świadczy to również o tym, że jest to Colostrum najwyższej jakości dostępne na rynku.

Co zawiera siara?

Siara bydlęca
Colostrum

Proces produkcji Colostrum

Kiedy stosować colostrum?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Kiedy stosować colostrum?

JAKĄ FORMĘ PODANIA SIARY WYBRAĆ?

W ofercie Genactiv znajdują się suplementy diety zawierające liofilizowane, naturalne, niezmodyfikowane colostrum.

Są one dostępne w formie proszku (w puszce i saszetkach), kapsułek, tabletek do ssania i zawiesiny. COLOSTRUM Z BANANEM GENACTIV w saszetkach lub w puszce 200g oprócz colostrum bovinum, zawierają również liofilizat z banana, natomiast COLOSTRUM Z CZARNĄ PORZECZKĄ GENACTIV w saszetkach, w swoim składzie mają dodatkowo liofilizat z czarnej porzeczki. W swojej ofercie posiadamy również puszkę 200g, która jest mieszanką colostrum bovinum oraz mleka klaczy. Colostrum w najczystszej postaci bez żadnych dodatkowych składników znajduję się w kapsułkach COLOSTRUM GENACTIV. Wszystkie nasze produkty są odpowiednie dla osób w każdym wieku, w tym również dla dzieci i seniorów.

Przy problemach skórnych polecamy kosmetyki z serii DERMO( krem intensywnie regenerujący oraz maseczki odżywczo – rewitalizujące. W codziennej pielęgnacji i stymulacji włosów osłabionych i wypadających pomogą produkty z serii TRYCHO (szampon, serum, maska i bloker).

Jak dbamy o nasze krowy?

Siara bydlęca

Nieszczelna Bariera Jelitowa

Ciekawostka

Colostrum

Właściwości colostrum

Składniki siary bydlęcej wspierają kondycję organizmu, poprawiając szczelność bariery jelitowej. Wpływają na skład mikrobioty jelitowej (mikroflory jelit) i panujące tam pH.

Składniki colostrum redukują też wydzielanie zonuliny. Jest to białko odpowiedzialne za fizjologiczne rozszczelnianie się nabłonka jelitowego. Dzięki hamowaniu zonuliny, jelito lepiej przyswaja składniki odżywcze, a organizm jest efektywniej chroniony przed przedostawaniem się szkodliwych, chorobotwórczych drobnoustrojów.

Działanie colostrum

Colostrum jest substancją w pełni naturalną, wydzielaną przez gruczoły mlekowe ssaków. Jednak wytwarza się wyłącznie przez kilka pierwszych dni po porodzie. Z każdą kolejną godziną zmienia swój skład, stopniowo przekształcając się w mleko.

Właśnie z tego powodu do produkcji suplementów i kosmetyków Genactiv wykorzystujemy siarę pobraną do 2h po porodzie. Nasze suplementy są rekomendowane osobom, które borykają się z osłabieniem organizmu. Warto sięgnąć po nie również np. w okresie jesienno-zimowym.

Co wybrać - colostrum w proszku, kapsułkach czy tabletkach?

Jak widać, składniki aktywne obecne w siarze działają na wielu płaszczyznach. Dlatego wśród produktów marki Genactiv znajdziesz szerokie spektrum suplementów i kosmetyków z colostrum. Zapoznaj się z naszymi propozycjami i wybierz to, co najlepiej wpisuje się w Twoje potrzeby.

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego produktu, zastanów się:

 • w jakim celu chcesz stosować colostrum,
 • jaka forma podania jest dla Ciebie najwygodniejsza,
 • czy szukasz produktu tylko dla siebie, czy również dla dziecka lub całej rodziny.

W naszej ofercie dostępne są:

 • colostrum saszetki - proszek o przyjemnym, bananowym smaku, który dodasz do dowolnego płynu lub jogurtu;
 • colostrum tabletki - smaczne tabletki do ssania o malinowym smaku, idealne dla dziecka;
 • colostrum kapsułki - stworzone z myślą o tych, którzy wolą ekspresową formę podania;
 • colostrum proszek - duże opakowanie, które wystarczy na dłużej lub dla całej rodziny.


A także wysokiej jakości kosmetyki zawierające colostrum:

Bibliografia:
(1) Hałasa Maciej, Maciejewska Dominika, Baśkiewicz-Hałasa Magdalena, Machaliński Bogusław, Safranow Krzysztof, Stachowska Ewa; Oral Supplementation with Bovine Colostrum Decreases Intestinal Permeability and Zonulin Stool Concentration in Athletes. Nutrients 2017, 9, 370.
(2) Sanchez, L.; Aranda, P.; Perez, M.; Calvo, M. Concentration of Lactoferrin and Transferrin throughout Lactation in Cow’s Colostrum and Milk. Biol. Chem. Hoppe-Seyler 1988, 369, 1005–1008.
(3) Wheeler, T.T.; Hodgkinson, A.J.; Prosser, C.G.; Davis, S.R. Immune components of colostrum and milk—A historical perspective. J. Mammary Gland Biol. Neoplasia 2007, 12, 237–247.
(4) Zhao, X.; Xu, X.-X.; Liu, Y.; Xi, E.-Z.; An, J.-J.; Tabys, D.; Liu, N. The In Vitro Protective Role of Bovine Lactoferrin on Intestinal Epithelial Barrier. Molecules 2019, 24, 148. https://doi.org/10.3390/molecules24010148
(5) Kell DB, Heyden EL, Pretorius E. The Biology of Lactoferrin, an Iron-Binding Protein That Can Help Defend Against Viruses and Bacteria. Front Immunol. 2020 May 28;11:1221. doi: 10.3389/fimmu.2020.01221. PMID: 32574271; PMCID: PMC7271924.
(6) Małaczewska J., Rotkiewicz Z., Siwicki A. , Laktoferyna - mechanizmy działania przeciwwirusowego, https://www.researchgate.net/publication/267866486_Laktoferyna_-_mechanizmy_dzialania_przeciwwirusowego [dostęp online],
(7) Zimecki M., Artym J.; Właściwości terapeutyczne białek i peptydów z siary i mleka; Postępy Higieny i Medycyny Doświadczalnej.; 2005; 59: 309-323 [dostęp online],
(8) Beshay, E.; Prud’homme, G.J. Towards an understanding of biological role of colostrinin peptides. J. Mol. Neurosci. 2001, 17, 379–389.
(9) Ogundele M.O.: A novel anti-infl ammatory activity of lysozyme: modulation of serum complement activation. Mediators Infl amm., 1998; 7: 363–365
(10) McKenzie H.A.: alpha-Lactalbumins and lysozymes. EXS, 1996; 75: 365–409
(11) Bianchi C.: Is Fleming’s lysozyme an analgesic agent? An experimental reappraisal of clinical data. Eur. J. Pharmacol., 1981; 71: 211–221
(12) Pakkanen R, Aalto J. Growth factors and antimicrobial factors of bovine colostrum. Int Dairy J 1997, 7: 285-297.
(13) Drąg, J., Goździalska, A., Knapik-Czajka, M., Matuła, A., & Jaśkiewicz, J. (2017). Nieszczelność jelit w chorobach autoimmunologicznych. Państwo i Społeczeństwo: Medycyna i zdrowie publiczne, 2017(4), 133–146. https://doi.org/10.31749/pismzp2017/19190
(14) Matsumoto H., Shimokawa Y., Ushida Y., Toida T., Hayasawa H.: New biological function of bovine alpha-lactalbumin: protective effect against ethanol- and stress-induced gastric mucosal injury in rats. Biosci. Biotechnol. Biochem., 2001; 65: 1104–1111
(15) Janusz M., Zabłocka A., Colostrinin: a proline-rich polypeptide complex of potential therapeutic interest.
(16) Kruzel M.L., Janusz M., Lisowski J., Fischleigh R.V., Georgiades J.A.: Towards an understanding of biological role of colostrinin peptides. J. Mol. Neurosci., 2001; 17: 379–389
(17) . Rak K., Bronkowska M; Immunologiczne znaczenie siary; Hygeia Public Health; 2014, 49(2): 249-254 [dostęp online],
(18) Playford, R.J.;Weiser, M.J., Bovine Colostrum: Its Constituents and Uses. Nutrients, 2021, 13, 265.
(19) Hałasa M., Maciejewska-Markiewicz D., Baśkiewicz-Hałasa M., Safranow K., Stachowska E., Post-Delivery Milking Delay Influence on the Effect of Oral Supplementation with Bovine Colostrum as Measured with Intestinal Permeability Test, Medicina, 2020.
(20) Ulfman, L.H.; Leusen, J.H.W.; Savelkoul, H.F.J.; Warner, J.O.; van Neerven, R.J.J., Effects of Bovine Immunoglobulins on Immune Function, Allergy, and Infection. Front. Nutr. 2018, 5, 1–20

Zobacz nasze produkty

Koszyk
Do darmowej dostawy zostało Tobie
GRATULACJE MASZ DARMOWĄ DOSTAWĘ
Z wliczonym podatkiem. Koszt wysyłki obliczony przy kasie.
Formy płatności:
 • Apple Pay
 • Google Pay
 • PayPal
 • Przelewy24
 • blik
 • Visa
 • Mastercard
 • płatność za pobraniem
Formy dostawy:
 • DHL
 • InPost

Koszyk
Twój koszyk

Twój koszyk jest obecnie pusty.

Kontynuuj zakupy