FAQ
O Colostrum
W jakim czasie od rozpoczęcia laktacji powinno być pozyskane colostrum, aby zachowało swoje wyjątkowe właściwości?
Colostrum wytwarzane jest w gruczołach mlecznych jedynie przez kilka pierwszych godzin po rozpoczęciu laktacji. Jego skład w miarę upływu czasu zmienia się stopniowo w mleko. Niektórzy producenci oferują „colostrum” nawet z pierwszych 7 dni, a bardzo nieliczni z pierwszych 2 dni.
Pozyskujemy colostrum bovinum najwyższej jakości wyłącznie w ciągu 1-2 godzin od rozpoczęcia laktacji.
Czy colostrum firmy Genactiv zostało poddane przetwarzaniu?
Colostrum, które zostało zmienione poprzez usunięcie tłuszczu, kazeiny czy innych składników, wbrew opisom na opakowaniu produktów, nie jest już naturalnym colostrum. Jego działania nie można utożsamiać z działaniem colostrum o pełnym składzie, a więc takim, jakie w naturalnych warunkach daje najlepsze efekty.
Colostrum Genactiv jest czyste, nieprzetworzone, bez dodatków i w 100% wierne naturze. Jednym słowem prawdziwe.
W jaki sposób przebiega proces suszenia colostrum?
Jedynie metoda zamrażania i liofilizacji gwarantuje utrzymanie wartości biologicznej produktu świeżego. Temperatura procesu w żadnym momencie nie powinna przekraczać 40 stopni Celsjusza. Dzięki temu aktywne związki białkowe nie ulegają denaturacji.
Suszenie z wykorzystaniem wysokiej temperatury powoduje zmianę właściwości surowca – cenne substancje aktywne zostają zniszczone, zmienia się też smak i zapach otrzymanego suchego produktu .Proces liofilizacji jest zdecydowanie wolniejszy i droższy niż proces suszenia w wysokiej temperaturze, lecz gwarantuje zachowanie właściwości produktu naturalnego.
Stosujemy metodę suszenia colostrum w niskich temperaturach, wykorzystując procesy zamrażania i liofilizacji. Dzięki temu nasze colostrum zachowuje pełną wartość produktu świeżego.
Czy pobieranie siary lub mleka nie działa na szkodę cieląt?
Ilość colostrum wytwarzana przez krowę jest zazwyczaj większa niż cielę potrzebuje.
W przypadku pozyskiwania siary wykorzystujemy jedynie jej nadwyżkę, której cielę nie jest w stanie wypić.
O mleku klaczy
Czy mleko klaczy firmy Genactiv zostało poddane przetwarzaniu?
Mleko klaczy, które zostało zmienione poprzez usunięcie któregokolwiek ze składników, wbrew opisom na opakowaniu produktów, nie jest już naturalnym mlekiem kobylim. Jego działania nie można utożsamiać z działaniem mleka o pełnym składzie, a więc takim, jakie w naturalnych warunkach daje najlepsze efekty.
Mleko klaczy Genactiv jest czyste, nieprzetworzone i w 100 % wierne naturze. Jednym słowem prawidziwe.
W jaki sposób przebiega proces suszenia mleka klaczy?
Jedynie metoda zamrażania i liofilizacji gwarantuje utrzymanie wartości biologicznej produktu świeżego. Temperatura procesu w żadnym momencie nie powinna przekraczać 40 stopni Celsjusza. Dzięki temu aktywne związki białkowe nie ulegają denaturacji.
Suszenie z wykorzystaniem wysokiej temperatury powoduje zmianę właściwości surowca – cenne substancje aktywne zostają zniszczone, zmienia się też smak i zapach otrzymanego suchego produktu .Proces liofilizacji jest zdecydowanie wolniejszy i droższy niż proces suszenia w wysokiej temperaturze, lecz gwarantuje zachowanie właściwości produktu naturalnego.
Stosujemy metodę suszenia mleka kobylego w niskich temperaturach, wykorzystując procesy zamrażania i liofilizacji. Dzięki temu nasze mleko klaczy zachowuje pełną wartość produktu świeżego.
Czy pobieranie mleka nie działa na szkodę źrebiąt?
Pozyskujemy mleko dopiero od drugiego miesiąca życia źrebięcia. W tym czasie źrebię pobiera już także pasze stałe i nie potrzebuje dużej ilości mleka matki.
Dermokosmetyki Genactiv:
Czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do stosowania dermokosmetyków z Colostrum i Mlekiem Klaczy?
Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania dermokosmetyków jest alergia na jakikolwiek składnik produktu. Dokładne składy produktów znajdują się na opakowaniach oraz na kartach produktów na naszej stronie www.
Czy osoby uczulone na białka mleka krowiego mogą stosować kosmetyki z Colostrum?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Alergia na białka mleka krowiego to złożona kwestia. Występuje po doustnym spożyciu produktów mlecznych, jednak w wyjątkowych sytuacjach może pojawić się również w wyniku kontaktu skórnego z alergenem. Alergia możecie charakteryzować się też różnym stopniem nasilenia. Osoby uczulone na białka mleka krowiego, przed zastosowaniem kosmetyku z Colostrum powinny wykonać test na niewidocznym kawałku skóry (np. za uchem) i obserwować zmiany w tym miejscu. (?)
Czy kobiety w ciąży mogą stosować dermokosmetyki Genactiv?
Kobiety w ciąży i karmiące piersią mogą bezpiecznie stosować dermokosmetyki Genactiv.
Jeydnym przeciwwskazaniem do stosowania jest alergia na jakikolwiek składnik produktu.
W jaki sposób można stosować Maskę z Colostrum?
CODZIENNA PIELĘGNACJA - nanieść maskę na umyte włosy I dokładnie rozprowadzić. Delikatnie wmasować. Pozostawić przez 2-3 minuty. Dokładnie spłukać.
KOMPRES DLA WŁOSÓW I SKÓRY GŁOWY - nałożyć maskę na wilgotne włosy i wmasować w skórę głowy przez 2-3 minuty. Pozostawić przez 10-15 minut (10-30 min) pod folią i ręcznikiem (czepkiem i turbanem). Dokładnie spłukać. Stosować raz w tygodniu.
Maska tylko do użytku zewnętrznego.
Czy korzystanie z dermokosmetyków Genactiv jest bezpieczne?
Dbamy o to, by oferowane przez nas dermokosmetyki były odpowiednie nawet dla najwrażliwszych osób. Surowce do produkcji pochodzą wyłącznie od zaufanych partnerów.
Posiadamy dedykowany dział R&D, który odpowiada za bezpieczeństwo naszych produktów, sprawdza poszczególne składniki, doniesienia naukowe i reaguje na zmiany w prawie.* Naturalne kosmetyki, do których można zaliczy produkty Genactiv, podlegają również pod unijne rozporządzenie 1223/2009 (WE) z 2009 roku, które wymaga od producentów modyfikacji składów w celu ochrony zdrowia ludzi.
Udoskonalamy receptury i dbamy o każdy etap realizacji produktu. Dzięki temu tworzymy kosmetyki, których mogą być Państwo pewni i stosować je z przyjemnością.
Nasze produkty opierają się głównie na dwóch składnikach aktywnych: Colostrum i Mleku klaczy. Surowce przechodzą przez proces delikatnego suszenia (liofilizacji), dzięki czemu zachowują świeżość i są bogate w substancje bioaktywne. Sposób pozyskiwania surowca jest niezmienny od początku istnienia firmy i jest chroniony patentem.
* Ostatnie modyfikacje składu niezmieniające właściwości naszych kosmetyków nastąpiła w oparciu o rozporządzeniem Komisji (UE) nr 2021/1902 z dnia 29 października 2021 r., zmieniającym załączniki II, III i V do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 w odniesieniu do stosowania w produktach kosmetycznych niektórych substancji sklasyfikowanych jako rakotwórcze, mutagenne lub działające szkodliwie na rozrodczość. Na listę substancji niedozwolonych, których nie mogą zawierać produkty kosmetyczne, wpisano między innymi aldehyd 2-(4-tert-butylobenzylo)propionowy (Lilal). Rozporządzenie weszło w życie z dniem 1 marca 2022 r.
Dobra komunikacja to podstawa!
Jeżeli na naszej stronie nie znalazłeś odpowiedzi na jakieś pytanie skontaktuj się z nami, z przyjemnością na nie odpowiemy.
Badania
-
Jan 09, 24 Colostrum
Dlaczego warto podawać colostrum bovinum pacjentom po złamaniach okołokrętarzowych kości udowej?
-
Najnowsze badanie pediatryczne udowadnia pozytywny wpływ Colostrum na odporność u dzieci!
-
Colostrum w zapobieganiu infekcjom górnych dróg oddechowych u studentów uniwersytetu medycznego