Dlaczego leki na zgagę mogą chadzać w parze z tą nieszczęsną dysbiozą i skąd bierze się ten bezdenny smutek w oczach farmaceuty, gdy sprzedaje nam niektóre leki? Bakteriocyna - żeńskie imię, czy coś zupełnie innego?
Poza powyższymi herezjami przedstawimy szybki przepis na niezłe paskudztwo, które część z Państwa pewnie czasem jada.
W tym odcinku obieramy też dwa porody mówiąc, który z nich niektóre złe i paskudne bakterie bardziej lubią.
Naturalnym prebiotykiem, który pozwala na prawidłowy rozwój flory jelitowej jest colostrum bovinum.Jego regularne spożywanie sprzyja nie tylko uszczelnieniu ścian jelit, co zostało udowodnione w badaniach klinicznych, ale również rozwoju odpowiedniego mikrobiomu jelitowego.
Zbliża się rok szkolny, dlatego wielu rodziców zastanawia się, co zrobić, aby uchronić dziecko przed infekcjami. Chociaż pojawia się wiele “magicznych sposobów” - specjaliści są zgodni - to tryb życia ma ogromne znaczenie na samopoczucie naszego dziecka.
W jelitach mieści się prawie 2 kg korzystnych dla człowieka bakterii (m. in. Lactobacillus i Bifidobacterium). Pod wpływem wielu różnych czynników, flora bakteryjna jelit stopniowo się zmienia. Mogą na nią wpływać np. wiek, pożywienie, zaburzenia mikroflory jelit. Nasza mikroflora jelitowa wpływa na funkcjonowanie całego organizmu: objawy jej zaburzenia znacznie wykraczają poza układ pokarmowy. Znaczenie flory bakteryjnej jelit człowieka jest więc ogromne. Toksyny w jelitach zaburzają koncentrację, wpływają na stawy, skórę, układ oddechowy i oczywiście odporność.