-
Problemy łupieżowe i suchej skóry głowy nie dotyczą tylko dorosłych. Jest to też problem dotykający dzieci i nastolatków. Co ciekawe, u młodszych dzieci częściej pojawia się problem suchej skóry głowy, lub łupieżu suchego (np. jako efekt podrażnienia skóry, działania słońca) z kolei u nastolatków pojawia się również możliwość wystąpienia łupieżu tłustego. Jak odróżnić tego typu problemy i dlaczego tak się dzieje?
-
Warto pamiętać, iż problem suchej skóry głowy przypomina łupież, ale nim nie jest! Są inne przyczyny wywołujące ten stan, stąd mogą okazać się nieskuteczne szampony przeciwłupieżowe. W przypadku suchej skóry głowy przede wszystkim warto postawić na odpowiednią odbudowę ochronnego płaszcza hydrolipidowego na skórze głowy, oraz ochronę przed ucieczką wody z naskórka i unikaniu czynników drażniących.
-
Jak odpowiednio myć skórę głowy dziecka? Jakie są najczęstsze błędy tej czynności?
-
Z każdym cieplejszym dniem, coraz częściej eksponujemy nasze stopy. Na co dzień dbamy o naszą skórę – twarzy oraz całego ciała, zapominając właśnie o stopach. Właściwa pielęgnacja stóp przez cały rok niewątpliwie zapobiegnie różnym nieprzyjemnym dolegliwościom. Jednak nie da się ukryć, że często stan naszych stóp ratujemy przed sezonem letnim. Odpowiednia pielęgnacja, nawet ta last minute, pozwoli na to, aby nasze stopy były ozdobą, a nie przyczyną wstydu. Jak to zrobić?
-
Nasza skóra jest barierą pomiędzy środowiskiem zewnętrznym, a naszym organizmem. Można powiedzieć, że jest to pierwsza linia frontu - na której skupiają się wszystkie szkodliwe drobnoustroje. Zanieczyszczenia środowiska, działanie promieni UV - wszystko, to może odbić się na naszej skórze. Jednak warto pamiętać, że nasz styl życia - w tym dieta, pielęgnacja i stres, również mają ogromny wpływ na kondycję naszej cery i nie tylko. Latem ciężko jest utrzymać dobre nawyki żywieniowe, nasz tryb dnia często wygląda w wakacje zupełnie inaczej - co nierzadko odbija się na naszej skórze.
-
Skóra jest największym organem człowieka - zajmuje około 1,8 m2. Składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Przede wszystkim, główną funkcją naszej skóry jest ochrona organizmu przed środowiskiem zewnętrznym. Obecnie nasza skóra, narażona jest na wiele szkodliwych czynników jak zanieczyszczenia powietrza, promienie UV, ale też niezdrowe, przetworzone jedzenie czy różnego rodzaju chemikalia. Skóra człowieka, podobnie jak jelita - posiada mikrobiom. Zasiedlana jest przez różne drobnoustroje, które będą się różnić w zależności od wieku, płci i środowiska. Dowiedz się więcej na temat mikrobiomu i tego jaki ma wpływ na kondycję naszej skóry.
Użyj strzałek w lewo/w prawo, aby poruszać się po pokazie slajdów lub przesuń palcem w lewo/w prawo, jeśli używasz urządzenia mobilnego