Jak zbudowane są nasze jelita? Na czym polega trawienie i wchłanianie? Czym jest narząd bakteryjny? No i co łączy nasze jelita z boiskiem piłkarskim?! Obiecujemy rozprawić się z tymi pytaniami szybko, ciekawie i bezboleśnie ;)
Przedstawiamy cykl edukacyjny Prof. dr hab. n. med. Ewy Stachowskiej "Z Grubsza o Jelitach". Dowiesz się tu wszystkiego co warto o nich wiedzieć. Powiemy Ci o sprawach, ciekawych dla każdego z nas:funkcjonowaniu jelita,mikroflorze bakteryjnej i jej roli w utrzymaniu zdrowia, jak jelita zmieniają funkcjonowanie mózgu, jak sobie radzić w stanach zaburzonejflory jelitowej.
Przedstawiamy cykl edukacyjny Prof. dr hab. n. med. Ewy Stachowskiej "Z Grubsza o Jelitach". Dowiesz się tu wszystkiego co warto o nich wiedzieć. Powiemy Ci o sprawach, ciekawych dla każdego z nas: funkcjonowaniu jelita, mikroflorze bakteryjnej i jej roli w utrzymaniu zdrowia, jak jelita zmieniają funkcjonowanie mózgu, jak sobie radzić w stanach zaburzonej flory jelitowej.
W jelitach mieści się prawie 2 kg korzystnych dla człowieka bakterii (m. in. Lactobacillus i Bifidobacterium). Pod wpływem wielu różnych czynników, flora bakteryjna jelit stopniowo się zmienia. Mogą na nią wpływać np. wiek, pożywienie, zaburzenia mikroflory jelit. Nasza mikroflora jelitowa wpływa na funkcjonowanie całego organizmu: objawy jej zaburzenia znacznie wykraczają poza układ pokarmowy. Znaczenie flory bakteryjnej jelit człowieka jest więc ogromne. Toksyny w jelitach zaburzają koncentrację, wpływają na stawy, skórę, układ oddechowy i oczywiście odporność.
Nie od dziś mówi się, że jelita są drugim mózgiem człowieka i ich stan oraz kondycja wpływają nie tylko na nasze samopoczucie, ale również zdrowie. Kontynuujemy naszą serię filmów z prof. dr hab. n. med. Ewą Stachowską "Z grubsza o jelitach". W tym filmie dowiedziecie się co niszczy florę jelitową, a co jej pomaga.